Asi každý majitel nemovitosti (nebo i jenom nájemník), by měl zvážit uzavření pojištění. Při nějaké nehodě nebo katastrofě, může správně sjednaná pojistka pokrýt všechny škody. V následující kalkulačce, je možné srovnat nabídky od několika pojišťoven v ČR a vybrat si nejlevnější nebo nejvýhodnější nabídku.

Kalkulačka pojištění nemovitosti 2024 – online srovnání nabídek pojištění

Pojištění nemovitosti je důležité pro ochranu vašeho domova a majetku. Pokud vlastníte byt, rodinný dům, chalupu nebo garáž, měli byste zvážit pojištění, které vás chrání před různými riziky.

Při sjednávání pojištění na byt nebo dům je velmi dobré zvážit, na kolik svůj majetek necháte pojistit.

Obecně platí, že pojistka by se měla sjednávat na částku, za kterou bude schopni nahradit škodu (zaplatit opravu, koupit nové vybavení, apod.). Pozor na podpojištění.

Není až tak podstatné, za kolik jste si danou věc pořídili, ale kolik by vás to stálo nyní. I s ohledem na inflaci, je dobré čas od času zkontrolovat uzavřené pojistky a případně navýšit pojistné limity.

Při výběru pojištění nemovitosti je důležité zvážit, jaký majetek chcete pojistit, a vybrat si balíček, který nejlépe odpovídá vašim potřebám.

Jaké jsou nejčastější případy pojištění nemovitosti?

Pojištění proti požáru chrání váš dům nebo byt před škodami způsobenými požárem; pokrývá náklady na opravu nebo obnovu požárem zasažených částí nemovitosti.

Pojištění proti krádeži a vandalismu kryje ztráty způsobené krádeží nebo vandalstvím; pokrývá například odcizení cenných věcí, poškození majetku nebo náklady na opravu.

Pojištění proti přírodním událostem zahrnuje rizika, jako jsou povodně, zemětřesení, bouře, sesuvy půdy a další přírodní katastrofy; toto pojištění může být zvláště důležité v oblastech náchylných k těmto jevům.

Pojištění odpovědnosti pokrývá náklady na právní obranu a odškodnění, pokud někdo utrpí úraz nebo škodu na vašem majetku; například pokud někdo uklouzne na vašem chodníku a zraní se.

Pojištění domácnosti – kromě samotné nemovitosti, můžete pojistit také svůj osobní majetek, jako jsou nábytek, elektronika, šperky a další cennosti.

Kalkulačka pojištění nemovitosti 2024 – online srovnání

Většina pojišťoven nabízí možnost uzavření smlouvy přes internet. Základem je výběr pojišťovny a vhodné pojistky. Existuje řada možností.

Prostřednictvím následující kalkulačky můžete jednoduše porovnávat nabídky od několika pojišťoven v ČR, a zjistit kde mají nejlevnější pojištění, nebo kde vám nabídnou nejvýhodnější podmínky.

Pokud hledáte nejlevnější pojištění, pak se můžete podívat i na nejvýhodnější povinné ručení 2024, nebo nejlevnější cestovní pojištění 2024.


Porovnáváme nabídky mnoha pojišťoven, seznam všech pojišťoven najdete zde.

K čemu je dobré pojištění nemovitosti?

Pojištění nemovitosti poskytuje ochranu pro různé druhy nemovitostí, jako jsou domy, byty, komerční budovy nebo pozemky.

Jeho hlavním účelem je poskytnout finanční ochranu v případě různých událostí, které by mohly vést k poškození nebo ztrátě hodnoty nemovitosti.

Mezi typické události, před kterými vás může ochránit pojištění pro byt nebo dům, patří například požár, záplava (nebo zatopení domu), úder bleskem, poškození při velkém větru, nebo i pojištění proti vandalismu či krádeži.

Typické pojistné krytí u pojištění nemovitosti může zahrnovat:

 • Poškození domu nebo budovy: pojistka může zahrnovat poškození způsobené požárem, vichřicí, povodní, zemětřesením, vandalstvím nebo jinými událostmi
 • Ochrana majetku uvnitř domu: pojištění zahrnovat osobní věci jako nábytek, spotřebiče, elektroniku, šperky a další věci, které jsou umístěny uvnitř nemovitosti.
 • Pojištění odpovědnosti (pojistka na blbost): pokud někdo utrpí úraz nebo ztrátu majetku na vaší nemovitosti a vy jste za to zodpovědní, pojištění nemovitosti vám může pomoci s náklady na náhradu (lidově se to označuje jako „pojistka na blbost“)
 • Náklady na dočasné ubytování: pokud je vaše nemovitost nepoužitelná kvůli poškození zahrnutém pojistné smlouvě, tak může pojištění pokrýt i náklady na dočasné ubytování, dokud není nemovitost opravena

Pojištění nemovitosti může mít různé varianty a doplňkové krytí, v závislosti na potřebách a požadavcích majitele nemovitosti. Je důležité vyhodnotit své potřeby a najít pojištění, které poskytuje dostatečnou ochranu pro váš majetek.

Ideální by bylo mít sjednanou pojistku „na cokoliv“ a na maximální možnou částku. Taková pojistka by ale byla extrémně drahá, a pravděpodobně by nedávala ekonomický smysl.

Co je to pojistná částka a jak ji určím?

Pojistná částka je klíčovým prvkem při pojištění nemovitosti. Znamená to nejvyšší možnou částku, kterou pojišťovna vyplatí v případě pojistné události. Je důležité ji stanovit správně, aby vaše nemovitost byla řádně chráněna.

Jak určit cenu nemovitosti (nebo jiného majetku)?

Stanovení pojistné částky je poměrně složité. Při uzavření smlouvy si sami stanovíte, kolik chcete mít jako pojistnou částku. Je to limit, který určuje, kolik peněz vám pojišťovna vyplatí.

Měla by odpovídat hodnotě vaší nemovitosti v okamžiku pojistné události. Například pokud váš dům shoří, pojistná částka by měla pokrýt jeho obnovu.

Co je to podpojištění a jaká jsou rizika?

Podpojištěná nemovitost (nebo jiný majetek) je situace, kdy je pojistná částka nižší než hodnota nemovitosti.

Při nějaké pohromě hrozí, že vám pojišťovna vyplatí jen část nákladů na opravu. Například když vítr odnese střechu, může být vyplaceno jen část potřebných peněz.

Při sjednání pojistky je dobré nekoukat na to, kolik to stálo kdysi, ale kolik to stojí teď.

Co je to přepojištění a proč se mu vyhnout?

Přepojištění je opak podpojištění. Pokud je pojistná částka vyšší než hodnota nemovitosti, platíte zbytečně vysoké pojistné.

Jak vypočítat cenu nemovitosti?

Ideálně si nechte nemovitost ocenit odborným odhadem. Sledujte také tržní ceny nemovitostí a upravujte pojistnou částku podle aktuální hodnoty. Velký vliv může mít i aktuální inflace.

Průběžná revize pojištění nebo indexace pojistné částky

Čas od času je dobré zkontrolovat všechny sjednané pojistky, jestli jejich parametry stále odpovídají aktuální situaci.

Některé pojišťovny nabízejí indexaci pojištění, která automaticky zvyšuje pojistnou částku podle inflace a cenových změn.

Jaká je nejlepší pojišťovna v ČR (co se týká pojištění nemovitosti)?

V České republice existuje několik pojišťoven, které nabízejí pojištění nemovitosti. Zde jsou tři z nich, které jsou hodnoceny jako nejlepší:

1) ČSOB Pojištění majetku:

 • Recenze: 9.9/10
 • Nabízí 30% slevu při sjednání online.
 • Pojistnou událost řeší do 5 dnů.

2) Kooperativa Pojištění majetku:

 • Recenze: 9.8/10
 • Možnost připojištění ztráty nájemného, soch, uměleckých předmětů, rostlin a porostů.
 • Asistenční služba je k dispozici 24/7.

3) Generali Česká Pojištění majetku:

 • Recenze: 9.8/10
 • Nabízí 20% slevu při sjednání online.
 • Možnost připojištění atypických předmětů.
 • Pojištění domu, bytu i chalupy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *