Jako soukromý investor, který půjčuje své vlastní peníze, jsem poskytoval půjčky i lidem bez příjmu, nebo bez možnosti doložení příjmu či bez výpisu z bankovního účtu. Jednal jsem i s těmi, kdo se potýkali s exekucí nebo měli záznamy v registru (SOLUS, apod.). Půjčky byly poskytovány na směnku nebo i na splátky.

Soukromá půjčka bez doložení příjmu a bez registru – na směnku i na splátky

Již více než 10 roků, pracuji jako soukromý investor v nebankovním finančním sektoru. Během té doby, jsem poskytoval již několik tisíc půjček, pro různé druhy klientů. Také jsem zajišťoval financování různých projektů a potřeb, na základě individuálních požadavků.

Jako soukromý investor, jsem se běžně setkával s různými méně standardními nebo i úplně nestandardními situacemi. Ale takový je život. Přináší i složité podmínky. Většinou je ale možné najít nějaké řešení.

Mezi moje klienty patří jak podnikatelé, kterým se nedaří, a potřebují získat kapitál na udržení firmy. Nebo to jsou i úplně obyčejní lidé, kteří se dostanou do nějaké těžké životní a finanční situace.

Poskytoval jsem i půjčky lidem bez příjmu, kteří přišli o práci a najednou neměli kde brát peníze na živobytí. Nebo i lidem, co se dostali do problémů s dluhy a potřebovali pomoci s vyřešením exekuci.

Netvrdím, že dovedu vyhovět každému. Ani já, nemohu půjčovat svoje vlastní peníze, bez ohledu na případná rizika. Jsem ale obvykle schopný najít nějaké řešení i pro lidi, co mají zavřené dveře v bance nebo i u většiny nebankovních společností. Vždy je to ale individuální.

Soukromá půjčka bez doložení příjmu do 50 000 Kč

Pro lidi, co jsou zcela bez příjmů, co nemohou doložit žádné potvrzení ze zaměstnání nebo potřebují sehnat půjčku bez výpisu z bankovního účtu, jsem zajišťoval převážně krátkodobé půjčky do 50 000 Kč.

Tyto půjčky bez doložení příjmu, byly obvykle vypláceny v hotovosti. Nejčastěji při osobním jednání, na kterém jsem si s klienty domlouval podmínky. Lidé bez příjmů, obvykle preferují hotovost a osobní jednání, není to ale pravidlem.

Někdy se to řešilo i jen po telefonu a komunikací přes internet – peníze pak bylo možné poslat i na účet nebo dokonce i složenkou na poštu.

Pro lidi bez příjmů (nebo pro ty, kdo nemohli příjmy doložit klasickým způsobem – tj. absence potvrzení o příjmech ze zaměstnání nebo z jiných zdrojů, popř. bez možnosti doložit výpis z bankovního účtu), ale byla maximálním limitem částka 50 000 Kč.

U tohoto typu úvěru, se obvykle jednalo o krátkodobou půjčku na směnku (na 3 až 6 měsíců).

V takovém případě se peníze vrací až po uplynutí dohodnuté doby, v jednorázové splátce, i s domluveným navýšením (tato půjčka není úplně levná).

Alternativně se daly domluvit i splátky (na 6 až 12 měsíců) – to platilo pro klienty, kteří sice měli nějaké příjmy, ale nemohli je doložit běžným způsobem. Možná byste si divili, kolik lidí dneska pracuje načerno, a mají relativně vysoký příjem, ale bez možnosti ho dokládat.

Soukromá půjčka bez registru, na vyplacení exekuce do 100 000 Kč

Velmi častým požadavkem, bývalo i poskytnutí půjčky lidem, co mají nějaké negativní záznamy v registrech dluhů (jako je například SOLUS nebo i další registry).

Skoro stejně často jsem se potkával s těmi, kdo se potýkali s exekucí. Zpravidla se ale nejednalo o nějaké „notorické neplatiče“. Ale o normální lidi, co prostě jenom zapomněli zaplatit nějakou složenku nebo účet, a nakonec to skončilo exekucí.

I v těchto situacích, se dá dohodnout nějaká půjčka. Pokud má člověk se záznamem v registru nebo s exekucí nějaké příjmy, pak se obvykle dá jednat o půjčce do 100 000 Kč.

Konečná částka, je už ale více individuální. Roli hraje i výše příjmu a z jakého zdroje tento příjem pochází (zaměstnání, podnikání, sociální dávky, důchod, apod.).

Roli hraje i to, jak „starý“ je záznam v registru. Jestli má klient nějaké aktuální dluhy a problémy se splácením, nebo jestli je to jen nějaký dávný „škraloup“ z minulosti.

Soukromá půjčka bez zástavy od 500 000 Kč i pro OSVČ

Další velkou skupinou zájemců o soukromé půjčky, byli lidé, kteří potřebovali získat nějakou vyšší sumu.

Často se jednalo například o podnikatele (OSVČ, majitele firem), který se momentálně nedařilo, ale očekávali výhledové zlepšení.

Nebo to byli lidé, kteří už měli nějaké finanční závazky, a banka by jim nedovolila navýšení úvěrového limitu.

V této kategorii, jsme se obvykle bavili o půjčkách, které nepřesahovaly půl miliónu korun (do 500 000 Kč).

To je suma, která se dá celkem bez problémů poskytnout i bez zástavy nemovitosti. Samozřejmě ale jen za předpokladu, že s takovou půjčkou nejsou spojena další rizika (nízký příjem, záznam v registru, exekuce, insolvence, apod.).

Soukromá půjčka bez zástavy do 500 000 Kč, se už obvykle vyřizovala spíše jako dlouhodobější úvěr. Jednalo se o pravidelné měsíční splátky, často i na 5 roků (60 měsíců). Ale opět to mohlo být různé. Záleželo i na individuálních preferencích.

Zvláště pro podnikatele je poměrně typické, že očekávají vyšší příjmy třeba už za 3 měsíce, kdy jim zákazníci zaplatí faktury za rozpracované zakázky. Takže OSVČ častěji preferují krátkodobé půjčky na směnku.

Běžní lidé, co potřebují vyšší půjčky na různé výdaje, zase obvykle preferují splátky, a obvykle spíše na delší časové období. Ale i běžný člověk, někdy požaduje půjčku na směnku, a živnostník zase ocení možnost splátkového kalendáře. Je to různé.

Individuální soukromé půjčky – úvěry až do 20 miliónů korun

Během své dosavadní praxe, jsem se ale setkal i s několika požadavky, které se vymykaly tomu, co je popsáno výše. Zažil jsem i situace, kdy se řešilo poskytnutí úvěru, na částku do 20 miliónů korun. I to se dá zařídit.

V takovém případě si ale už nevystačím jenom s vlastním kapitálem. Naštěstí se ale mohu obrátit i na další soukromé investory, kteří hledají zajímavé zhodnocení pro své úspory.

Takže v individuálních případech, se dá jednat i o velmi vysokých půjčkách. Takové „velké“ půjčky se už ale nedají příliš zobecnit. Nedá se jednoduše říci, za jakých podmínek, se dá podobný úvěr zajistit. Je to vždy otázkou individuálního jednání s konkrétním klientem.

  10příspěvků

 1. Jana   •  

  dobrý den, potřebovala bych nutně 30tisic max, pro vyplacení nevýhodné pujcky. Jsem v registru, mam dolozitelný pekny prijem.
  děkuji

 2. Bára   •  

  Dobrý den, prosím o kontakt

 3. Marcela   •  

  Dobry den.Našla jsem Vaši stranku s nabidkou pujčky,Chtěla bych se zeptat jestli je to ještě aktualni.Děkuji

  • kazden.kubickova   •  

   ANO

 4. Pavel Rozdolskýj   •  

  Rád bych se zeptal zda je inzerát ještě aktuální? Důchodce 67 let velice nutně potřebuje sehnat 300.000 na vyplacení dluhů po splatnosti. Nevlastním nemovitost ani neseženu ručitele s nemovitostí. Kvůli podvodníkům nemám už peníze. Nechci exekuci ani insolvenci. Hrozně to spěchá. Příjem mám starobní důchod 21779.

 5. Věra Malíková   •  

  Dobrý den, prosím o info, zda je inzerát aktuální. Dekuji

 6. Adéla   •  

  Prosim o informace zda je inzerát aktuální. Děkuji.

 7. M. Požárová   •  

  Dobrý den, ráda bych se informovala ohledně podmínek půjčky pro OSVČ. Pokud jsou Vaše finanční aktivity stále aktuální, prosím kontaktujte mne.
  Děkuji.

 8. Hana Finsterlová   •  

  Dobrý den jsem na mateřské a potřebovala bych pujčit nutně 200000

 9. Edmond   •  

  Dobrý den,
  Potřebuji půjčku 100-500000 na splátky k vyplaceni nevýhodných půjček se splátkou max.9000 při půjčce 500000.
  Jsem zaměstnaný na dobu neurčitou s platem okolo 36000,nemám čím ručit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *